Content marketing dla ŚNIEŻKI SA

Nasza oferta content marketingu okazała się na tyle interesująca, że ŚNIEŻKA – firma, która współpracowała z wieloma agencjami interaktywnymi – podjęła z nami długoterminową współpracę.

Zaproponowaliśmy inne podejście marketingowe – budowę i promocję przez i-Ekosystem, wspierający sprzedaż. Więcej o naszej ofercie przeczytasz na stronie http://i-ekosystem.pl/

Budowa i promocja treści poprzez i-Ekosystem

Wyszliśmy od stworzenia struktury powiązanych ze sobą stron produktowych, serwisów eksperckich, sprzedażowych z ciekawym i przydatnym dla użytkownika contentem. Dystrybucja wartościowej treści (content marketing) pozwoliła nam wzmocnić pozytywny wizerunek marki na rynku, przyciągnąć odbiorców i zyskać większy ruch na sklepie. Serwisy sprzedażowe oparliśmy na wartościowej wiedzy pochodzącej od ekspertów marki, wiarygodnych opiniach Klientów i specjalistycznych poradach. Mieliśmy już spore doświadczenie w promocji sklepów z branży budowlanej i wykończenia wnętrz.

Nasze działania content marketingowe

Nasze działania content marketingowe opierały się głównie na:

  • tworzeniu wartościowych treści dla użytkowników (fachowe porady, opinie, instrukcje, trendy itd.),
  • dystrybucji i promocji treści w ramach działań marketingu szeptanego i eksperckiego (prezentacje, wizytówki na portalach branżowych, fora i grupy dyskusyjne, artykuły do przedruku, mailingi, tablice ogłoszeń itp.),
  • prowadzeniu redaktorskim serwisów (bieżące wpisy, odpowiedzi na bieżące problemy użytkowników),
  • prowadzeniu bloga na zewnętrznych portalach tematycznych (budowa eksperckiego wizerunku).

 

Strony produktowe

Dobraliśmy wraz z Klientem kluczowe produkty z największym potencjałem, które stały się podstawą tematyczną serwisów wspierających.

Beton Magnat http://beton-magnat.pl/
Perla Sabbia http://perlasabbia.pl/
Trawertyn Magnat http://trawertyndekoracje.pl/
Stiuk Wenecki http://stiuk-wenecki.pl/

Strony produktowe Śnieżka

Serwis ekspercki

Wdrożyliśmy serwis edukacyjno-sprzedażowy, którego celem było edukowanie Klientów na temat produktów, najnowszych trendów, praktycznych instrukcji, a następnie odsyłanie doinformowanych Klientów do sklepu. Serwis spełnia funkcje sprzedażową, informacyjną i ekspercką / doradczą.

Dekoracje ścian http://dekoracje-scian.com.pl/

Serwis sprzedażowy Dekoracje ścian

Serwis sprzedażowy

Wdrożyliśmy na Magento serwis sprzedażowy z możliwością zakupu testerów kolorów. Atrakcyjna wizualnie strona z klarowną instrukcją składania zamówienia. Wyczerpujące, jasne informacje, wskazówki i inspiracje.

Testery farb https://testery-sniezka.pl/

Strona sprzedażowa Śnieżka

Content marketing na portalach tematycznych

Poszerzyliśmy pole content marketingu o zewnętrzne portale tematyczne. Na serwsie skupiającym największą społeczność budujących utworzyliśmy eksperckie konta, w efekcie pozyskując ruch na własne strony zapleczowe i generując dodatkową sprzedaż.

http://magnat.mojabudowa.pl/
http://ffil-sniezka.mojabudowa.pl/

Profil Śnieżka na portalu tematycznym Moja Budowa

Zapraszamy do współpracy

Więcej o naszych działaniach content marketingowych znajdziesz na stronie http://network-interactive.pl/case-study/

Jeżeli masz sklep internetowy i również chciałbyś sprawdzić, jak możemy zwiększyć na nim sprzedaż przez zaprojektowanie i wdrożenie dla Ciebie i-Ekosystemu – skontaktuj się z nami – rozmowa nic nie kosztuje, oferta jest także niezobowiązująca.